Pouťové střípky

Druhý zářijový týden patří v Polné tradičně Mrkvancové pouti, tu letošní provázelo nejen krásné počasí, ale i zvýšený zájem návštěvníků o hradní a muzejní expozice. Během soboty a neděle jsme jich přivítali více než 350, což nás velmi těší!

Další stovky hostů pak během víkendu zavítaly na hradní nádvoří  - na nákup drobností, něčeho na zub nebo jen pro trochu klidu, příjemné hudby a krásné atmosféry. Vážíme si Vaší přízně a jsme rádi, že prostory polenského hradu a zámku se za poslední desetiletí staly oblíbenou pouťovou destinací místních i výletníků.

Hradní nádvoří opanovalo každý víkendový den více než 20 prodejců rukodělných výrobků od košíků po šperky, keramiku, textil i originální dekorace. Děti se mohly svézt na historickém kolotoči nebo vyzkoušet svou trefu a švih u netradiční zábavné atrakce: házení krys do pastí. K vidění byli kostýmovaní průvodci i ukázky dravců. K poslechu hrála Havlíčkobrodská dvanáctka a Xˇandi a nouze nebyla ani o občerstvení a mrkvánky z domácí kuchyně.

Věříme, že pokud jste k nám zavítali, tak jste si návštěvu náležitě užili, a pokud Vás letošní Pouť na hradě náhodou minula, že za rok si to určitě vynahradíte!