O velikonoční neděli jsme na hradě kouleli vejce!

V NEDĚLI 31. 3. 2024  jsme zahájili novou sezónu již tradiční akcí, pořádanou Spolkem městského muzea, VELIKONOCEMI NA HRADĚ S KOULENÍM VAJEC. Zábavné, místy i slunečné, odpoledne se záludným kvízem, pohybovými soutěžemi, tvořivými dílnami, ukázkami zdobení kraslic, perníčků, pletení pomlázek a v neposlední řadě s výbornou kávou a laskominami si nenechalo ujít ke  čtyřem stovkám z Vás, a to nás moc teší!

MOC DĚKUJEME VÁM VŠEM - návštěvníkům z blízka i daleka, soutěžícím dětem i celým rodinám, pomocníkům i podporovatelům - za krásnou atmosféru, dobrou náladu, spolupráci a podporu! Díky Vám muzeum a areál polenského hradu a zámku po dlouhé zimě opět ožily a my se těšíme, že tak tomu bude po celou sezónu.

Střípky zábavného odpoledne si můžete prohlédnout na fotografiích zde i na našich FB profilech a vězte, že 119 dětí/rodin/skupinek odevzdalo správně vyplněnou herní kartičku, 126 vajíček bylo umístěno v hradních prostorách kupeckého krámu a expozice řemesel a na 12 správně tipujících čeká odměna. A v neposlední řadě jste svým dobrovolným vstupným v celkové výši 5762 Kč (a 2 chorvatské kuny :-) ) přispěli na financování 2. fáze restaurování renesančního svícnu z polenského hradu, obnovu jehož kovových částí mají právě nyní za cíl mistři z Habermannovi dílny. Moc děkujeme!

Za odměny, po kterých se jen zaprášilo, děkujeme společnostem HORPO spol. s.r.o. a HASOFT velkoobchod, s.r.o. !

Koulení vajec na polenském hradě  koulenivajec18.jpg koulenivajec14.jpg koulenivajec23.jpg koulenivajec16.jpg koulenivajec1.jpg  

Další fotografie z akce, stejně jako spoustu jiných zajímavostí ze života v muzeu, najdete na našem facebookovém profilu.